تبلیغات
روح و جن از نظر علم و دین
روح و جن از نظر علم و دین
با بهره گیری از کتاب روح و جن از نظر علم و دین

 

پیشگویی و پیش بینی

  

 

 

"پیشگویی و پیش بینی"

 

فقط خداوند از آینده و سرنوشت همه مطلع است. جنها و انسانها از آینده بی خبرند. اما علم پیشگویی و قدرت پیش بینی حقیقت دارند.
 قبلا چندبار پراکنده توی کامنتها و پستها در مورد جن و اطلاع از آینده نوشته بودم. توی این یادداشت مفصل در اینمورد توضیح دادم و مطمئنم آخر این پست خیلی راحت به جواب این سوال می رسید که: چقدر میشه به حرفهایی که جنها در مورد آینده می زنند مطمئن بود؟
 
 اصل کلی 1 :
 به اعتقاد ما مسلمانها خداوند از عالم غیب و هرچیز پنهان مطلع است و عالم غیب رو برای هرکس که بخواد می تونه روشن کنه.
 
 پیش گویی :
 بعضی انسانها قدرتهای فراطبیعی دارند. مثل پیشگویی. یعنی بطور محدود از اتفاقات آینده یا طالع و سرنوشت دیگران باخبر هستند. اگر این قدرت حقیقی ست چرا به ندرت پیشگویی ها به حقیقت می پیوندند؟
 به این دلیل که سرنوشت و اتفاقات آینده برای هرکس دائم در حال تغییره. مثلا ممکنه یک روشن بین در سرنوشت شما موفقیت شغلی ببینه، ولی هفته ی دیگه این موفقیت از طالعتون محو شده باشه. دلیلش به کارهای خود شما در این هفته برمی گرده که به نحوی زمینه های رسیدن به این موفقیت رو از بین بردید.
 شاید بنظر خودتون دیر رسیدن سر یه قرار بی اهمیت، ارتباطی به موفقیت آینده تون نداشته، اما درواقع موفقیتتون به همون قرار بستگی داشته.
 پس اعمال ما هرلحظه در حال تغییر دادن سرنوشت و آینده مونه. به همین دلیل حتی ماهرترین پیشگوها هم مطمئن نیستند چیزی که در طالع افراد می بینند، حتما به حقیقت بپیونده.
 در بین جنها هم افرادی هستند که قدرت پیشگویی دارند و اونها هم دقیقا مثل انسانهای پیشگو نمی دونند اتفاقاتی که می بینند حتما رخ میده یا بعدا سرنوشت تغییر می کنه.
 
 اصل کلی 2 :
 خداوند از سرنوشت انسانها مطلع و مطمئنه. یعنی خداوند می دونه سرنوشت ما در نهایت بعد از تمام تغییرات چی میشه. مطمئن بودن از سرنوشت نهایی، همون قدرت واقعی علم غیب است که در قرآن گفته شده و ما هم معتقدیم هیچکس جز خداوند به اون آگاه نیست.
 
 پیش بینی :
 انسانها با کمک علم و استدلال قادر به پیش بینی بعضی چیزها هستند مثلا آب و هوا و شرایط جوی. یک انسان معمولی با دونستن سرعت افزایش جمعیت و چند عملیات ساده ریاضی می تونه جمعیت کره زمین رو در 70 سال آینده تخمین بزنه و پیش بینی کنه.
 این پیش بینی ها به قدرت خاص یا فراطبیعی نیاز نداره. فقط با آگاهی از چند حقیقت ساده که از طریق آمارها، دیده ها و شنیده ها بدست میاد و داشتن حداقل معلوماتی از علمی مثل ریاضی میشه پیش بینی کرد. اما پیش بینی ها هم ممکنه نادرست باشند و اتفاقات همیشه اونطور که طبق تجربیات گذشته و استدلالمون انتظار داریم، پیش نمی ره.
 جنها هم قدرت پیش بینی دارند. چرا که علم و آگاهی و قدرت استدلال و محاسبه دارند. و از اونجا که جنها در بعضی علوم از انسان مسلط تر هستند، حواس گسترده تر و قوی تر نسبت به انسان دارند، حواس فراطبیعی و تسلط بر انرژی های نادیدنی دارند و معمولا هوشیارتر و سریعتر از انسان هستند؛ پیش بینی هاشون از انسان دقیق تر و صحیح تره و ضریب خطا در حدسیات و پیش بینی هاشون بسیار کمتره. با اینحال جنها هم احتمال خطا در پیش بینی دارند.
 و موقع قضاوت درمورد گفته های جن و انسان، مسئله اختیار رو هم در نظر بگیرید. جنها و انسانها اختیار دارند که دروغ بگن یا حقیقت.
 
طبقه بندی: روح، جن،
ارسال در تاریخ جمعه 1 مرداد 1389 توسط امیرحسین عباسی
قالب وبلاگ