تبلیغات
روح و جن از نظر علم و دین
روح و جن از نظر علم و دین
با بهره گیری از کتاب روح و جن از نظر علم و دین

محل زندگی جن 2

"محل زندگی جن-۲"

 

 سلام و متشکرم از اینکه مطلب قبلی رو با دقت خوندید و سوالات خوبی مطرح کردید. من برای آماده کردن هر مطلب، اول سوالاتی که در اون زمینه پرسیده شده مرور می کنم و جوابهاشون رو می نویسم، بعد با پیوستن جوابها متن خام رو بدست میارم و بعد هم مقدمه و پایان اضافه می کنم و چندین بار ویرایشش می کنم تا برای وبلاگ آماده بشه.بنابراین سطح مطالب من رابطه ی مستقیم با سطح سوالات مطرح شده داره.
 و اما جنها روی سیاره ی زمین. همونطور که در "محل زندگی جن-1" گفتم، جنها روی سطح زمین، اعماق خاکش، دریاها، صحرا، جنگل و خلاصه همه جا می تونن زندگی کنن. جنها در زمین آب و غذاهای مورد مصرف ما رو هم استفاده می کنند، با اینحال در صحراهای خشک یا اعماق زمین هم به همون راحتی زندگی می کنند که در شهرها و روستاها و خانه های ما.
 در مورد جنهایی که در خانه ها ساکن می شن و نحوه ی انتخاب اونها در پست " جنهای هم خانه" بیشتر می تونید بخونید.
 غیر از خانه ها، جنها در هر ساختمان دیگه ای ممکنه ساکن بشن. البته برای استراحت معمولا قسمتهای کم رفت و آمدتر ساختمان رو انتخاب می کنند. این هم به خاطر ترسناکی و مرموزی شون نیست، بلکه دلیل عقلی ساده ای داره، اگر شما به چشم دیگران نامرئی بودید، ترجیح می دادید جایی بخوابید که هر لحظه ممکنه کسی روی شکمتون پا بذاره یا جایی که به ندرت کسی ازش عبور می کنه؟ می دونم خیلی ها تصور می کنند جنها به دلیل نامرئی بودن، نباید با لگد آسیبی ببینند، اما تصور کامل و درستی نیست. ( در اینمورد بعدا مطلب مجزایی می نویسم )
 نکته مهم دیگه اینکه در خانه هایی که نماز خوانده می شه و قرآن تلاوت می شه هم جنها می تونن وارد بشن. جنها حتی داخل مساجد معمولی هم می تونن برن. فقط در نفوذ یا آزار کسانی که زیاد ذکر و نام خدا رو می گن، محدودترند و به وسایلی که با "بسم الله الرحمن الرحیم" جایی قرار داده باشیم دست نمی زنند، بنابراین در جایی که نماز و قرآن و ذکر خدا زیاد هست، جنها به این شکل محدودتر هستند.
 از طرفی همون طور که در پست "جنهای هم خانه" توضیح دادم، در خانه ای که نماز و قرآن و اعتقاد قلبی و محبت به خدا هست، جنهای مسلمان ساکن و جذب می شن، و این جنهای مسلمان از انسانهای ساکن خانه هم مراقبت می کنند و نمی ذارند مورد آزار جنهای شروری قرار بگیرند که در منزل تردد می کنند.
 با وجود اینهمه آزادی برای جنها، جاهایی هم در زمین هست که اونا نمی تونن واردش بشن. یعنی از طرف خداوند ممنوع شده و ملائک و نگهبانان خاص خداوند از این محدوده مراقبت می کنند. این مناطق ممنوعه محدوده ی مشخصی از اطراف : کعبه، آرامگاه امامان، آرامگاه پیامبران و آرامگاه معصومین هستند. این محدوده، برای تمام جنها مشخص و شناخته شده ست ولی منطبق بر حرمهایی که ما اطراف آرامگاه ها ساختیم، نیست.
 غیر از این مناطق ممنوع جنها می تونن وارد سایر مساجد و حتی حرم امامزادگان بشن و یا در اطراف کعبه و نزدیک آرامگاه پیامبران و امامان، و در خارج از محدوده ی ممنوعشون، تردد کنند. 

 ارسال در تاریخ پنجشنبه 14 مرداد 1389 توسط امیرحسین عباسی
قالب وبلاگ