تبلیغات
روح و جن از نظر علم و دین
روح و جن از نظر علم و دین
با بهره گیری از کتاب روح و جن از نظر علم و دین

امکان وجود جن

"امکان وجود جن"

1- ما انسانها دارای چند حس محدود هستیم و تمام طبیعت و هستی رو با همین چند حس ناقص می شناسیم. چشم ما با تمام ظرافت و پیچیدگی های ساختمانی سلولهاش فقط طول موجهای خاصی در محدوده ای معین رو درک می کنه و اگر طول موجها کمی کوتاهتر یا بلندتر از محدوده ی تحمل چشم ما باشه، اونها رو نمی بینیم و از نظر ما نامرئی هستند ماشالله، چشم بد به دور ما هم اونقدر اندیشمندیم که هرچیزی رو نبینیم میگیم وجود نداره! این مسئله قابل تعمیم به تمام حواس ماست.
2- درک ما از هرچیزی بستگی به تعبیر مغز ما داره. مغز سیگنالها رو از حواس دریافت می کنه و در خودش تجزیه و تحلیل می کنه، بخشهایی از سیگنالها رو حذف می کنه و در نهایت چیزی که تحویل ما میده، تعبیر خودش از اون واقعیته. پس این ذهن ماست که تصمیم می گیره اطراف مون رو چطور درک کنیم. در واقع در همین محدوده قابل تحمل برای حواسمون هم چندان واقع بین نیستیم و اطراف رو طوری می بینیم که ذهن و درکمون خواسته. گاهی خودمون حتی با تلقین، روی واقعیات تاثیر می ذاریم. یعنی مغزمون رو تربیت می کنیم تا چیزها رو طوری که می خوایم ببینه.
مورد 1 و 2 رو کنار هم بگذارید و خودتون نتیجه بگیرید که ما چقدر از واقعیت و حقیقت رو درک می کنیم؟ ما چیزی رو میبینیم که حواس محدود و ذهن تربیت شده مون برامون آماده می کنند و نه چیزی که واقعا هست.شکی نیست که در این محدودیت حکمتی هست و اگر غیر از این می بود تعادل بهم می خورد.
اما اینها نباید باعث بشه که ما خودمون هم به تاریکی که توش هستیم اضافه کنیم و فکرمون رو از این که هست محدودتر کنیم. بعد از اینکه فهمیدیم اون چیزی که می بینیم و درک می کنیم، تمام حقیقت نیست، عقلانیه که امکان وجود موجودات نامرئی رو با صراحت و قاطعیت رد کنیم؟ یعنی ممکن نیست در خارج از محدوده ی درک و حواس ما موجودی خلق بشه؟ ممکن نیست در همین سیاره و در سایر سیارات و کرات و کهکشانها موجودات دیگری هم باشند؟ چطور ممکنه تحصیلکرده ای از این واقعیات علمی ساده آگاه باشه و درضمن بگه من چیزی که نبینم باور نمی کنم! این مسئله حتی ارتباطی به مذهب و قبول داشتن خدا هم نداره.
من با افرادی که میگن تا چیزی رو نبینند باور نمی کنند، حرفی ندارم، چون متفکر نیستند. با دانشی به اندازه ی علوم راهنمایی و اندکی فکر کردن میشه به احتمال نزدیک به یقین وجود موجودات نامرئی رسید.
و برای اولین و آخرین بار این توضیاتح رو در وبلاگ نوشتم تا بگم مخاطبهای
این وبلاگ افراد اندیشمند و قادر به تفکر هستند. کسانی که حداقل در حدی ابتدایی به این دنیا و خلقت و شگفتی هاش فکر کرده باشند.

 
طبقه بندی: جن،
ارسال در تاریخ دوشنبه 18 مرداد 1389 توسط امیرحسین عباسی
قالب وبلاگ